Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 30. ledna 2023 Robin

Pivo tour de Příbor 2013.

15. 09. 2013 9:38:11
Poslední prázdninový den – 31.srpna, se konala v Příboře tzv. Pivní stezka. Letošní pochod po místních pivních pamětihodnostech se konal již po třetí a podle toho taky vypadala i účast.

Pochodu se zúčastnilo celkem 65 soutěžících!!!, čímž byl překonán rekord z předešlých ročníků.

Úkolem každého soutěžícího bylo projít nejméně 10 z 16 letních zahrádek a v každé vybrané si dát minimálně jedno malé nebo velké pivo (pokud si někdo věřil, mohl si dát i tupláka). Do přiloženého registračního listu, kde byla mimochodem i mapa všech soutěžních zahrádek, pak navštívenou zahrádku oznámkoval jako ve škole. Hodnotila se obsluha, kvalita piva a prostředí. Významným faktorem ale u většiny soutěžících bylo, jak dlouho na pivo čekali a zda-li v dané restauraci čepoval jejích známý nebo příbuzný. Bohužel tento nešvar mírně ovlivnil celkové výsledky. Taktéž většina soutěžících dala přednost tradiční značce Radegast a nebrala v potaz i jiné značky piva. Proto byly hůře ohodnocené zahrádky, kde čepovali něco jiného než Radegast. Je to škoda, protože např. zahrádka U Čápa nabízí několik druhů piv, ale málokdo to uměl ocenit. A přitom prostředí je tam exkluzivní. Stačilo jen vejít dovnitř.

To ale nic neměnilo na tom, že všichni „závodnící“ se dobře bavili a až na výjimky došli všichni do vytouženého cíle.

Jana_zapis.jpg

A tady to všechno začalo. Paní Jana jako spoluorganizátorka celého pochodu každému vystavila registrační list, každému dala rady do „pivního života“ a každého obdarovala „závodní“ plackou.

Fitko.jpg

Jedna z prvních zastávek. Zahrádka U Fitka (Pavučinka). Soutěžící mají ještě jasný zrak a velkou žízeň.

Fitko02.jpg

A že se jich tu najednou sešlo? Obsluha byla ale v pohodě. Žádné stresy. Každý dostal svůj příděl vitamínů.

Lubina.jpg

Ti největší žíznivci to prali voda nevoda, aby byli co nejdříve u dalšího pivního pramene. Naštěstí v Lubině je té vody letos nějak poskrovně.

UCecha02.jpg

Hlavní organizátor Pivo tour de Příbor 2013 Karel na inspekční cestě.

UCecha.jpg

A i U Čecha se sešla celkem slušná sešlost. A aby ne, když tato zahrádka je vyhlášená. Nejeden turista odtud má namířeno na Hukvaldský hrad, kde už je to jen pár kilometrů.

SouteziciRebel.jpg

V Rébelu si soutěžící vyzkoušeli jak chutná pivo z pivního tanku. Ne každý se ale tvářil moc šťastně. Ale to nebylo kvůli kvalitě piva, ale Monice prostě uletěly včely i s trubci.

MereniPupku.jpg

Pivo dělá krásná těla. To ví každý pivař i jejích manželky.

Karel_ceny.jpg

Závěr akce pak probíhal na zahrádce U Sindibáda (za Kaťákem). Zde se následně losovaly zajímavé ceny, které dodaly zahrádky, kde probíhal pochod. Karel to kontroluje svým ostřížím zrakem.

Jana_ceny.jpg

Jednu z hlavních cen dodala i organizátorka pochodu Jana. Tou cenou byl dort ve tvaru pivního kryglu. A to by nebyla Jana, kdyby si neudělala sedák z hlavní ceny, pivní bečky, kterou do soutěže věnovala zahrádka U Čápa.

Velice zajímavou cenu dodala pivní zahrádka Na koupališti. Držitel této ceny měl možnost navštívit i se svými čtyřmi přáteli v následujících dnech tuto zahrádku a vypít zde během dvou hodin tolik piva, kolik hrdlo ráčí. A že se tito „fachmani“ činili. Dle dostupných informací tam těchto 5 lidí vypilo za dvě hodiny 50 piv!!! Tak to fakt smekám. Úctyhodný výkon.

losovani.jpg

Celou losovačku komentoval zakládající člen PBU (Příborská bigbeatová unie) Tomáš, kterému asistovala Jana. Cen bylo tolik, že se musela losovačka rozdělit na dvě části. Krom již výše jmenovaných restaurací se totiž i ostatní nenechaly zahanbit. Třeba takový majitel Sokolky dodal vrchovatý talíř domácích klobásek a dle dostupných informací si je šťastný vylosovaný dával na snídani, svačinu, oběd i večeři a navrch i na noční směně, kde dělal chutě svým spoluzaměstnancům, kteří prý slintali jak hladoví bernardýni.

spolecna.jpg

Samozřejmě nesmí chybět společné závěrečné foto, kde už ale jsou jen ti nejvytrvalejší přeživší.

AllStarsUnited.jpg

Závěr večera pak obstaral romantický kvintet All Stars United, který svými neméně romantickými songy od skupin Iron Maiden, Black Sabbath, Deep Purple, Metallica, Slayer a dalších dokonal další ročník Pivo tour de Příbor.

Sláva všem vítězům (to byli všichni, jenž došli) a čest poraženým. Příští rok se jde opět.

A takto dopadlo známkování zahrádek:

Slavia...............................1,08

U Zlaté hvězdy.................1,26

U Čechů...........................1,32

Rebel...............................1,42

Pivnice Letka...................1,56

Fitko (U Pavučinky)..........1,65

Sokolka............................1,67

Zahrádka Jaal..................1,97

Orinoco............................2,11

Za vodou.........................2,19

Mexico.............................2,29

Pajonk.............................2,33

U Čápa............................2,4

Sindibád..........................2,5

Koupaliště.......................3

Bonbar (Bonver)..............3

Autor: Jiří Ručka | neděle 15.9.2013 9:38 | karma článku: 12.37 | přečteno: 1024x

Další články blogera

Jiří Ručka

Bitva o vakcíny proti Covid-19 nabírá řádné obrátky.

Již víc než rok bojuje naše republika a celý svět s koronavirem. Už víc jak rok jsme různě omezování, ať už v zaměstnání, v podnikání, ve školách nebo ve volnočasových aktivitách.

13.3.2021 v 11:01 | Karma článku: 14.70 | Přečteno: 608 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Ladislav Kolačkovský

Soumrak bohů nad Kuksem – tragédie posledních hrabat Sweerts-Sporcků

28.4.1945 dobrovolně ukončila svůj život pod koly vlaku Katharina Sweerts-Sporck. Kým byla tato polozapomenutá žena? Poslední "Šporkovna" na Kuksu ve stínu hákového kříže a krvavého konce druhé světové války.

29.1.2023 v 17:37 | Karma článku: 14.99 | Přečteno: 199 | Diskuse

Pavel Král

Křesťane, stojí ti to za to?

Četli jsme: „Bůh se z dobroty k tobě rozhodl zachovat všechny, kdo se plaví s tebou.“ Tak jsem si při tom představil sám sebe. Jak pluji tímto životem. Pokaždé jsem na lodi s nějakou skupinou lidí. A tou lodí může být společenství

29.1.2023 v 13:00 | Karma článku: 5.21 | Přečteno: 83 | Diskuse

Daniel Trojan

Recenze filmu Avatar: The Way of Water - 80 %

Lidstvo se nedokázalo smířit s nuceným odchodem z planety Pandora, tudíž je po deseti letech zpět. Což je opravdu špatná zpráva pro Jaka Sullyho a jeho rodinu, kterým najednou hrozí velké nebezpečí.

27.1.2023 v 19:00 | Karma článku: 8.22 | Přečteno: 155 | Diskuse

Jaroslav Kadlec

Prago Union - Příduhned

Hodnotím hudební počiny uplynulého roku. Co zajímavého vzniklo na naší hudební scéně v roce 2022? Krátká recenze na osmé řadové album pražských Prago Union.

25.1.2023 v 20:23 | Karma článku: 4.05 | Přečteno: 121 | Diskuse

Richard Mandelík

FOK na podzim 2022

Promyšlená a pestrá práce dramaturga Martina Rudovského dělá z komorní řady FOK spolu s komorní řadou PKF to nejlepší na hudební scéně. Nutno však přiznat, že u PKF hraje významnou roli skvělá a sličná dramaturgyně Martina Sermain

24.1.2023 v 7:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse
Počet článků 346 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2230

Jsem normálně ujetý rockér. Vystudovaný chemik. Zajímám se o hudbu a vše kolem ni. Ale taky mě nenechává chladným dění ve společnosti. Hlavně ti političtí vyžírkové.

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Z šestnáctileté dívky se vlivem vzácného onemocnění stala stařenka

Raizel Grace Calago z Filipín se ještě před dvěma lety účastnila soutěže krásy. Dnes ale vypadá jako padesátiletá žena...

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice, je v ohrožení života

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Evu Decastelo mi kdysi vyfoukl Ruppert, měl větší tah na branku, říká Třeštík

Fotograf Tomáš Třeštík vyměnil loni spisovatelku Radku Třeštíkovou, se kterou má dvě děti, za novou partnerku,...

Nahota dospívajících? Film Modrá laguna by dnes neprošel, míní Shieldsová

Brooke Shieldsová zavzpomínala na natáčení slavného snímku z roku 1980 s názvem Modrá laguna. Podle sedmapadesátileté...